021-66348794 INFO@ARASHIDLIGHT.IR

مشاوره رایگان: 22913065

چراغ های گچی

v
g
m
y
v
s

تاریخ

1400/09/07

نورپردازی سقف کاذب

بدون طراحی نورپردازی سقف، دیوارها و نمای ساختمان مکان در معماری مفهوم و معنایی ندارد. نور به فضا روح می‌دهد و باعث دیدن اجسام توسط چشم ما می‌شود.

طراحان و شرکت‌های بسیاری وجود دارند که با آموزش نورپردازی سقف افراد حرفه ای و مجرب را تربیت می‌کنند تا به کمک نورپردازی سقف با هالوژن، انواع نور مخفی سقف، نور مخفی دیوار، ریسه نور مخفی سقف و موارد دیگر طراحی نورپردازی سقف منزل، نورپردازی سقف پارکینگ، نورپردازی سقف اتاق خواب و فضاهای دیگر را اجرا می‌کنند.

در خانه دو فضای آشپزخانه و اتاق پذیرایی از فضاهای مهم و اصلی هستند که به کمک انواع نورپردازی می‌توانند روح بگیرند جلوه بیشتری داشته باشند. ما در این مقاله به نورپردازی سقف پذیرایی و نورپردازی سقف آشپزخانه پرداخته ایم و در ادامه نمونه تصاویری به همراه نکاتی قرار داده ایم.

1. نورپردازی سقف کاذب یکی از ایده هایی است که می‌تواند ایده ای برای نورپردازی سقف باشد. در کنار این نور برای زیبایی و نور بیشتر از چراغ‌های ال ای دی در اطراف سقف کاذب استفاده شده و برای تاکید به سقف کاذب از نورهای مخفی در لبه‌های داخلی سقف نیز استفاده می شود.
2. نورپردازی سقف با کناف نیز امکان پذیر است. می‌توانید در سقف اصلی بخش‌های نورپردازی را تعبیه کنید تا پس از اتمان کار سقف، نورها در جای خود قرار بگیرند.
3. نورپردازی سقف با کناف بهترین و جذاب ترین ایده برای سقف است. به کمد کناف می‌توانید طرح‌های متنوعی در سقف ایجاد کنید و به کمک نورپردازی به جان تازه ای بدهید.
4. یکی از بهترین فضاها برای نورپردازی، فضای زیر کابینت‌ها است. می‌توانید با استفاده از منابع نوری مناسب در زیر کابینت‌ها نور تعبیه کنید تا فضای بین کابینت‌ها شیک و جذاب شوند.
5. از لوسترهای فانتزی برای نورپردازی استفاده کنید و به فضای کانتر تاکید بیشتری داشته باشید.
6. اگر در فضا نور طبیعی دارید می‌توانید از منابع نوری کمتری استفاده کنید که در فضاهایی که در آن نور طبیعی وجود دارد اتفاق مناسبی است.
7. برای فضای بین کابینت‌ها از کاشی‌های طرحدار استفاده کنید. و به کمک نورپردازی به آن جلوه بدهید.
8. از ترکیب نورپردازی‌های مختلف می‌توان استفاده کرد، نور مخفی در سقف در کنار لوسترهای آویزی می‌تواند فضای بدون پنجره را پر نور کند.
9. اگر از هالوژن‌هایی در سقف استفاده می‌کنید برای آن‌ها ترکیب جذابی طراحی کنید و بدون برنامه آن را به سقف نصب نکنید. این موضوع در زیبایی فضای بسیار تاثیرگذار است.
10. از نورهای دیوار نیز می‌توانید در فضا بهره ببرید. این نوع نورپردازی‌ها می‌توانند به دیوار توجه را جلب کنند.
11. به سبک لوسترهایی که خریداری می‌کنید توجه کنید. سبک و زیبایی آن‌ها در فضا تاثیرگذار هستند.
12. بهترین رنگ نور مخفی سقف می‌تواند با توجه به رنگ فضا انتخاب شوند.