021-22913067 INFO@ARASHIDLIGHT.IR

مشاوره رایگان: 22913067

وال واشر

فروش وال واشر

پروژکتورهای خطی یا در اصطلاح وال واشر (Wallwasher) یک چراغ بسیار پرکاربرد به ویژه در نورپردازی نما و فضاهای بیرونی است. این چراغها در توانها و طول های مختلف موجود هستند و به طور کلی با توجه به مشخصات و ملزومات یک پروژه نورپردازی ساخته می شوند.

نکات مهم در انتخاب وال واشر

 • توجه به کیفیت قطعات مورد استفاده در ساخت چراغ نظیر چیپ ها و درایور و کیفیت بدنه چراغ است.
 • همچنین باید به ضریب حفاظتی چراغ در برابر رطبت و ذرات خارجی توجه نمود که این امر باعث افزایش طول عمر چراغ می شود.
 • ضریب حفاظتی لازم برای این چراغ حداقل IP65 می باشد.
 • چراغ Wall washer یا پروژکتورهای خطی چراغ‌هایی هستند که نور را به صورت یکدست به یک دیواره یا المان می‌تابانند.
 • از وال واشر ال ای دی می‌توان در فضای بیرونی برای نورپردازی نما یا برجسته کردن المان‌های معماری استفاده نمود.
 • در فضای داخلی برای بزرگتر نشان دادن راهروها، روشن کردن دیواره‌ها از کف، یا برجسته نمودن یک المان یا دیوار خاص استفاده می‌شوند.
 • فرم بدنه چراغ وال واشر بصورت خطی است و برای نورپردازی با تکنیک وال واشینگ گزینه مناسبی است. وال واشر LED در طول، شدت روشنایی و رنگ نورهای مختلف به صورت چراغ سفارشی تولید می‌شود. در مدل های سفارسی قابلیت تنظیم زاویه تابش چراغ از طریق تنظیم لنز وجود دارد.
 • این چراغ ها معمولا دارای ضریب حفاظتی IP65 می‌باشند و در نتیجه دارای مقاومت کافی در برابر رطوبت و گرد و غبار هستند.

فروش وال واشر به صورت سفارشی انجام پذیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره نورپردازی تماس بگیرید.

وال واشینگ با light grazing چه تفاوتی دارد؟

light grazing یک تکنیک نورپردازی است که در آن نور غیر مستقیم در کف یا سقف با فاصله کمتری از دیوار قرار می‌گیرد و به منظور نشان دادن جزئیات و بافت دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این تکنیک نورها از کف یا سقف و از فاصله نزدیک به دیوار تابانده می‌شوند تا پرتو نور با زاویه باریکی به دیوار بتابد. این زاویه با ایجاد سایه چشم را به سمت بافت دیوار می‌کشاند. ولی در وال واشینگ فاصله  از دیوار بیشتر و زاویه پرتاب نور باز است و کل دیوار یکنواخت روشن می‌شود.

اگر نیازمند خدمات نورپردازی هستید می‌توانید با شماره رایگان از تیم آراشید بهترین کیفیت را دریافت کنید.

نورپردازی‌های با این روش برای تقویت و برجسته کردن هر ساختار معماری عالی است. بسته به هدف طراح نورپرداز از این تکنیک استفاده می‌شود. در نورپردازی فضای باز نشان دادن ارتفاع بنا در نورپردازی نما با این تکنیک به خوبی انجام می‌شود.

بنابراین، برای اینکه در پروژه های نورپردازی خود المان‌های معماری را برجسته کنید، از Wall washer به موثرترین شکل ممکن استفاده کنید.

وال واشر LED سفت و سخت بهتر است یا انعطاف پذیر ؟

بسته به محل نصب و نورپردازی هر کدام جایگاه خود را دارند ولی مدل های LED انعطاف پذیر گاهی گزینه مناسب‌تری نسبت به LED سفت و سخت سنتی است به دلایل زیر:

 1. طول مدل های LED سفت Rigid نهایت یک متر است. و این طول ثابت است و محدودیتهایی را ایجاد می‌کند. از طرف دیگر برای دیوارهای منحنی نمی‌توان از این این چراغ استفاده کرد. مدل های LED انعطاف پذیر محدودیت طول ندارد.
 2. وال واشرهای LED سفت Rigid همانطور که از اسمشان پیداست خم پذیر نیستند. این چراغ با مدل LED انعطاف پذیر، قابل خم شدن هستند.
 3. این چراغ با مدل LED انعطاف پذیر قابل برش هستند. آنها دارای علائم برش با حداقل واحد طول هستند.
 4. هزینه های بسته بندی و حمل و نقل وال واشرهای LED سفت به دلیل سنگین‌تر بودن چراغ، بالاتر است.
 5. این چراغ با مدل LED سفت Rigid سنگین و حجیم هستند. این چراغ با مدل LED انعطاف پذیر سبک تر و نازک تر از LED های سفت و سخت می‌باشند.