021-22913067 INFO@ARASHIDLIGHT.IR

مشاوره رایگان: 22913067

خدمات نورپردازی

خدماتی که ما ارایه می کنیم

خدمات نورپردازی شرکت آراشید

a

مشاوره

ارایه مشاوره در زمینه روشنایی و نورپردازی

راهکارهای اجرایی

ارایه راهکارهای اجرایی برای پروژه های روشنایی و نورپردازی

طراحی

طراحی روشنایی و نورپردازی

نقشه های فنی

انجام محاسبات الکتریکال و ارایه نقشه های فنی و اجرایی

شبیه سازی

شبیه سازی با استفاده از نرم افزارهای تخصصی نور جهت رسیدن به نتیجه مطلوب در طراحی روشنایی و نورپردازی

اجرا

نظارت بر اجرا تا آخرین گام اجرایی

شرکت نورپردازی آراشید با توجه به دانش های زیر بیشترین توان خود را برای ارائه خدمات بکار میگیرد:

 • در خصوص نور و مفاهيم روشنايي آگاهیم
 • با مفاهيم معماري آشنايي کافي داريم
 • در تيم خود از تخصص هاي مختلف : برق، معماري و طراحي صنعتي کمک میگیریم
 • با استانداردهای روز روشنایی به خوبي آشنا هستيم
 • تجربه زيادي در طراحي روشنايي بسياري از پروژه هاي روشنايي داريم( پروژه های انجام شده)
 • ما مشاوره نورپردازی حرفه ای برای مشتریان داریم

بهینه سازی هزینه های روشنایی و نورپردازی و مصرف انرژی از اهداف ما هست

طراحی روشنایی و نورپردازی

بنا به یک تعریف می توان نورپردازی را “نگین” معماری دانست. اگر معماری را بازی احجام در پرتو نور بدانیم، بعد از غروب خورشید نورپردازی ادامه دهنده این راه است. درک ما از بسیاری از عناصر شکل دهنده یک فضا نظیر رنگ و بافت و سایه روشن وابسته به نور است. به عنوان مثال تغییر در یکی از پارامترهای روشنایی و نورپردازی نظیر دمای رنگ نور می تواند حس و حال فضا را از محیطی گرم و صمیمی به محیطی سرد و بیشتر با مفهوم کاری مبدل کند.

از دیدگاه طراحی نورپردازی هر پروژه منحصر به فرد است چه این پروژه یک اتاق در یک منزل مسکونی باشد یا یک پروژه عظیم تجاری. در موارد بسیاری پروژه ها شاید از نظر ظاهری مشابه هم باشند اما پارامترهای مختلفی برای روشنایی و نورپردازی هر ساختمان وجود دارد که آن را منحصر به فرد می کند.

این پارامتر به عنوان مثال می تواند نوع کاربری ساختمان یا میزان بهره گیری فضا از نور روز یا نوع چینش مبلمان و بسیاری پارامترهای دیگر باشد.
فازهای خدمات طراحی روشنایی و نورپردازی به طور کلی عبارتند از:

   • طراحی مفهومی (Concept Design)
   • انجام فاز مطالعاتي، بررسي پروژه هاي
   • بررسي استانداردهاي مرتبط
   • تهيه ترسيم هاي شماتيک و نمايش ايده کلي
   • نمايش ايده با نرم افزارهاي کمکي مانند DIALUX evo و …
   • تهیه نقشه های فنی و مشخص کردن الزامات اجرایی

از جمله نقاط قوت گروه روشنایی آراشید، تسلط به طراحي روشنايي و خدمات نورپردازی است. تجربه و تخصص موجود در مجموعه در زمینه طراحی روشنایی و نورپردازی،  به ما قابلیت ارایه طرح های حرفه ای و با قابلیت اجرایی را به کارفرمایان محترم می دهد.

مشاوره روشنایی و نورپردازی

هر پروژه ساختمانی الزامات روشنایی و نورپردازی مخصوص به خود را دارد از این رو مشورت با یک فرد یا تیم متخصص و آگاه به نورپردازی به عنوان مشاور روشنایی و خدمات نورپردازی می تواند بسیار راهگشا باشد. مشاور متخصص در زمینه نورپردازی به واسطه دانش و تجربه خود می تواند با درک دیدگاه کارفرما و معمار پروژه راهکارهای مناسبی برای رسیدن به نتیجه مطلوب را ارایه دهد.

همچنین به واسطه درک فنی از کار می تواند راهکارهای اجرایی را در اختیار تیم فنی و اجرایی پروژه قرار دهد که این مورد باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می گردد.
گروه روشنایی آراشید به واسطه دانش و تجربه مستمر خود در زمینه روشنایی و نورپردازی آماده ارایه مشاوره به کارفرمایان و معماران محترم می باشد.

انجام محاسبات روشنایی با استفاده از نرم افزارهای تخصصی نور جهت رسیدن به نتایج استاندارد و مطلوب

در بسیاری از پروژه های روشنایی به ویژه پروژه های فضای داخلی علاوه بر زیبایی طرح، نیاز است تا استانداردهای روشنایی رعایت شود. در فضاهایی نظیر فضاهای آموزشی و اداری و تجاری باید پارامترهای استاندارد خدمات روشنایی در طراحی در نظر گرفته شوند.

مجموعه آراشید با استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی و محاسبات روشنایی نظیر DIALUX قابلیت ارایه این خدمات را به کارفرمایان محترم دارد.

انجام محاسبات الکتریکال و ارایه نقشه های فنی و اجرایی

هر پروژه روشنایی و خدمات نورپردازی برای اجرای دقیق و مناسب نیاز به انجام محاسبات فنی و همینطور نقشه های اجرایی دقیق دارد. تهیه این نقشه ها و محاسبات نیاز به تخصص و احاطه بر جزییات فنی و اجرایی دارد.

هر چه نقشه ها و جزییات فنی دقیق تر محاسبه و طراحی شوند نتیجه نهایی تطابق بیشتری با طرح خواهد داشت. همچنین با توجه به پیش بینی انجام شده از دوباره کاری و تکرار پروسه های اجرایی جلوگیری می شود که این مورد در کاهش هزینه ها و صرفه جویی مالی نقش مهمی دارد.

ارایه راهکارهای اجرایی برای پروژه های روشنایی و نورپردازی

معمولا در زمان اجرای پروژه ها، چالش های فنی و اجرایی پیش بینی نشده در پروسه اجرای پروژه اختلال ایجاد می کند. ارایه راهکار توسط یک تیم مشاور فنی و با تجربه در زمینه تخصصی روشنایی و خدمات نورپردازی می تواند در این مواقع بسیار راهگشا باشد و از اتلاف هزینه و زمان جلوگیری کند.

اجرا

گروه روشنایی آراشید با توجه به در اختیار داشتن نیروهای اجرایی متخصص و با تجربه آمادگی اجرای پروژه های روشنایی و نورپردازی طراحی شده را دارا می باشد.

نظارت بر اجرا تا آخرین گام اجرایی

در پروسه اجرایی یک پروژه روشنایی و خدمات نورپردازی، وجود تیم نظارت برای اطمینان از اجرای درست طراحی و رفع مشکلات فنی اجرایی بسیار مهم است. تیم نظارت باید بر کل پروسه اجرا مسلط باشد تا کیفیت اجرای طراحی و رعایت استانداردهای اجرایی تضمین شود. گروه روشنایی آراشید آماده ارایه این خدمت به کارفرمایان محترم می باشد.

z

انطباق پذیری

با هر محیط و هر معماری منطبق می شویم

v

چیدمان های شگفت انگیز

مرز ها و محدودیت ها را فراموش کنید

c

رویای خود را بسازید

تصویر ذهنی خود را از نورپردازی محیطی ایجاد کنید

n

شبیه سازی حرفه ای

پیش از انجام، تصویر واضح و شفافی از تغییرات پیش رو داشته باشید

نکته مهم در خدمات نورپردازی چیست؟

توصیه می‌شود برای مشاوره نورپردازی حتما از یک متخصص حرفه‌ای روشنایی و نورپردازی کمک گرفته و قبل از اتمام نازک کاری طراحی، شبیه سازی و راهکارهای اجرای روشنایی و نورپردازی بررسی شود و انتخاب چراغ با نظر مشاور نورپردازی و معمار پروژه انجام شود.

هزینه خدمات نورپردازی چقدر است؟

خدمات نورپردازی بسته به اندازه و نوع پروژه متفاوت است. تعداد فضاهایی که نورپردازی می‌شوند، تعداد چراغ های مورد نیاز، سیم کشی ها و کابل کشی ها و در نهایت نصب در هزینه‌های پروژه تاثیر گذار است.

خدمات نورپردازی شامل چه مواردی می شود؟

خمات نورپردازی شامل: مشاوره روشنایی و نورپردازی، طراحی نورپردازی ، شبیه سازی با استفاده از نرم‌ا‌فزارهای تخصصی، ارایه راهکارهای اجرایی، تهیه نقشه های الکتریکال و در نهایت اجرا است.

آیا خدمات نورپردازی شامل خدمات نورپردازی مجالس هم می‌شود؟

اگر هدف تامین روشنایی فضای مورد استفاده برای مراسم، سمینارها، کنفرانس‌ها و ….. باشد، بله، طراحی و اجرای روشنایی و نورپردازی این فضاها می‌تواند توسط شرکت‌های مهندسی نورپردازی انجام شود. ولی نورپردازی صحنه و تاتر، موارد دیگری را شامل می‌شود.

آیا نورپردازی هم در فضای داخل و هم در فضای خارج ساختمان انجام می‌شود؟

نورپردازی می‌تواند در فضاهای داخلی ساختمان و یا فضاهای بیرونی مانند نما، محوطه و فضای سبز انجام شود. طراحی نورپردازی و چراغ های مورد استفاده در فضای بیرونی ساختمان با فضای درونی ساختمان متفاوت است، زیرا عملکرد در فضای داخلی با عملکرد در فضای بیرونی ساختمان متفاوت است. همچنین چراغ های فضای بیرونی در مقابل باد و باران و رطوبت قرار دارند و لازم است چراغ هایی استفاده شود که در برابر این عوامل مقاوم باشند.