021-66348794 INFO@ARASHIDLIGHT.IR

مشاوره رایگان: 22913065

چراغ های خطی (Linear Light)

چرا روشنایی خطی؟

چراغ خطی یا لاینر (Linear Lighting) به دلیل انعطاف پذیری، عملکرد عالی و جذابیت و زیبایی از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. انعطاف پذیری چراغ‌های خطی بسیار بالاست و نور خطی را می‌توان تقریباً در هر نوع سقفی نصب کرد. همچنین به کمک  این چراغها علاوه بر تامین روشنایی می توان اشکال مختلفی را بر روی سقف و دیوار خلق کرد.

از روشنایی خطی در کجا می توان استفاده کرد؟

از چراغ خطی به دلیل انعطاف در طراحی می توان در کلیه فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و … استفاده نمود. از آنجاییکه این چراغ ها محدودیت اندازه ندارند برای هر بلندی و طول مورد نیاز بدون نقاط تاریک، قابل استفاده هستند.همچنین شدت روشنایی های مختلفی برای یک چراغ خطی با عرض مشخص وجود دارد که باعث می شود هم برای کاربردهای تامین روشنایی مناسب باشند و هم بتوان به عنوان المانهای دکوراتیو از آنها استفاده کرد.
کاربرد چراغ خطی

انواع روشهای نصب چراغ خطی چیست؟

چراغهای خطی دارای تنوع فرم و شکل زیادی هستند و روش نصب مدلهای مختلف آن متفاوت است. اما به طور کلی بنا به نوع چراغ به یکی از سه روش زیر نصب می شوند:
– نصب توکار (Recessed)
– نصب روکار (Surface Mounted)
– نصب آویز (Suspended)
چراغهای مناسب برای نصب روکار معمولا قابلیت آویز شدن را نیز دارا هستند.

 

نصب توکار چراغ خطی
نصب روکار چراغ خطی
نصب آویز چراغ خطی
نصب توکار چراغ خطی
نصب روکار چراغ خطی
نصب آویز چراغ خطی

اجزا تشکیل دهنده چراغ خطی چه خصوصیاتی باید داشته باشند؟

بدنه: از جنس آلومینیوم اکسترود آنادایز شده به همراه صفحه دیفیوزر از جنس PMMA است که برای کاربری چراغ طراحی شده است. بدنه قابلیت Heatsink یا خنک کنندگی منبع روشنایی را نیز دارد و برای این منظور طراحی شده است.
منبع روشنایی: شامل LED Strip است که در شدت روشنایی و رنگ نورهای مختلف موجود است. منابع روشنایی چراغهای خطی باید دارای چیپهای LED با کیفیت مطلوب باشد که در طول عمر چراغ و کیفیت روشنایی آن تاثیر گذار است.همچنین منبع روشنایی باید استانداردهای بین المللی روشنایی و حفاظتی را داشته باشد.
منبع تغذیه: چراغهای خطی استاندارد با ولتاژ کاری 12 یا 24 ولت DC کار می کنند بنابراین به منبع تغذیه سوییچینگ برای تامین ولتاژ مناسب و بدون نوسان نیاز دارند. از مهمترین عوامل در تعیین طول عمر چراغ خطی استفاده از منبع تغذیه استاندارد و با کیفیت است.
بدنه چراغ خطی
منبع نور چراغ خطی
منبع تغذیه چراغ خطی